Regeneracja filtr DPF Bochnia

Czyszczenie filtra DPF Bochnia – jak wygląda krok po kroku?

Regeneracja filtra DPF to czyszczenie filtra cząstek stałych. Głównym celem jest przywrócenie jego pełnej sprawności. Jak wygląda czyszczenie filtra DPF Bochnia? Cały proces przeprowadzany jest metodą hydrodynamiczną. 

Regeneracja filtra odbywa się z użyciem specjalistycznej maszyny, która wytwarza strumień wody. Urządzenie w połączeniu z profesjonalnym środkiem czyszczącym pozwala na skuteczne usunięcie z kanałów filtra wszystkich zanieczyszczeń.

Proces czyszczenia rozpoczyna się od użycia kamery inspekcyjnej, która pozwala na ocenę stanu wkładu ceramicznego rdzenia filtra. Wkład nie może posiadać śladów pęknięć oraz przetopienia. To dyskwalifikuje go z dalszego procesu profesjonalnego czyszczenia i niestety potrzebny będzie nowy filtr.

Jeśli jednak filtr nie ma wspomnianych wyżej śladów mechanik montuje go w maszynie do czyszczenia, gdzie zostanie do niego podpięty wąż. Wykonywany jest test przeciwciśnienia, którego głównym zadaniem jest określenie stopnia zapchania filtra przed rozpoczęciem procesu czyszczenia.   

Regeneracja filtra DPF Bochnia – gwarancja czystości

Następnie mechanik aplikuje dedykowany środek czyszczący do wewnętrznej części obudowy filtra, a potem uruchamia proces czyszczenia w temperaturze 60 ℃. Trwa to około 15-20 minut. W tym czasie mechanik dokonuje analizy brudnej wody, która wydobywa się z filtra. Po czyszczeniu filtr cząstek stałych jest suszony przez około 30 minut.

Po wysuszeniu filtr ponownie poddany jest testowi przeciwciśnienia, który ma pokazać stan po czyszczeniu. W przypadku braku pełnej przepustowości regeneracja filtra DPF metodą hydrodynamiczną wykonywana jest ponownie, aby uzyskać satysfakcjonującą wartość.

Na koniec kamerą inspekcyjną wykonywane jest zdjęcie wkładu oraz sporządzony jest raport.